Musztra z LSD

04-12-2010 1 komentarz

Armia stanów zjednoczonych ma bogatą historię związaną ze środkami psychotropowymi. Na szczęście dla nas ostały się bardzo interesujące nagrania archiwalne z przeprowadzonych testów.

Oto eksperyment mający sprawdzić jak żołnierze USA będą zachowywać się podczas musztry. Na początku dowódca kieruje doborowym zespołem wojaków – następnie jego rolę przejmuje inny szeregowy, który radzi sobie tak samo dobrze. 2 godziny później wszyscy wracają na plac, lecz są już pod wpływem LSD. Plan musztry trochę się miesza a pomocnik dowódcy wręcz odmawia poprowadzenia ćwiczenia. Test był przeprowadzony w 1958 roku.

LSD miało być środkiem bojowym rozpylanym nad obozami wroga by ten stał się niezdolny do walki. Prezydent Dwight Eisenhower był bardzo entuzjastycznie nastawiony co do całego Atomizerprojektu, jednak narkotyk okazał się być bardzo problematyczny w użyciu. Nie dość, że drogi, to niestabilny gdy rozpylany w powietrzu. Program zawieszono, jednak pozostały po nim archiwa – stąd ten wspaniały filmik. Swoją drogą ciekawe jakby w dawkowaniu LSD sprawdził się atomizer ;) Nudny wykład – psik, psik – ciekawy wykład ;)

Źródła: LSD military testing, atomizer

Strzałka do ikon

Jedna odpowiedź do : Musztra z LSD

  1. karczoch pisze:

    Czyli panowie w zielonych mundurkach też mogą być szczęśliwi :)

Zostaw odpowiedź

Adres nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone *

*

Możesz użyć poniższych znaczników: HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>