Książki za darmo!

17-08-2011 komentarzy 6

Już od dawna zanosiłem się z zamiarem przeprowadzenia na neurotyku konkursu. Świnka skarbonka ze strachem zerkała na mnie gdy wertowałem interesujące pozycje w księgarniach internetowych, ponieważ to jej trzewia miały sponsorować nagrodę. Próbując się zdecydować na konkretny tytuł nieoczekiwanie pojawiła się pomoc w postaci impulsu… No i teraz mam górę książek do rozdania!

Oficyna Wydawnicza Impuls zasugerowała, że mogą wspomóc czytelników neurotyka książkami ze swojej oferty. A ponieważ mają ją bogatą i ciekawą, decyzja była szybka. Prezentuję Wam pierwszą publikację, którą będzie można zgarnąć w prostym konkursie – książkę Przeciw Terapii autorstwa Jeffreya Massona.

przeciw-terapii

Cytując opis ze strony Impulsu:

Książka z pewnością zaciekawi każdego Czytelnika, zwłaszcza teraz, gdy wyraźnie wzrasta zainteresowanie psychoterapią, a jednocześnie niewiele mówi się o problemach i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie (np. wpływ światopoglądu terapeuty na postawy pacjenta, granice posłuszeństwa terapeucie, obrona przed pseudoterapią itp.). Masson w doskonały merytorycznie sposób wskazuje na te kwestie, nie odwołując się wprost do żadnej antropologii filozoficznej. Opierając się na założeniach, twierdzeniach i praktyce danej szkoły psychoterapeutycznej, pokazuje konsekwencje, jakie to podejście może mieć dla szukającego pomocy. Autor odrzuca sens jakiejkolwiek terapii, wskazując problemy, których psychoterapia nie jest w stanie rozwiązać, a bywa nawet, że sama je stwarza albo pogłębia. Dla wielu Czytelników takie stanowisko może być kontrowersyjne, może również być bodźcem do krytycznego spojrzenia na leczenie wyłącznie za pomocą psychoterapii.

Dość powiedzieć, że autor porusza tak ciekawe tematy jak związek Junga z nazistami, seks w psychoterapii czy terapia ofiar kazirodztwa, wszędzie doszukując się możliwych do zaistnienia problemów. Gdy nawet w zakupach grupowych (groupon, gruper, itp.) można otrzymać znaczny rabat na leczenie psychoterapeutyczne trzeba się głęboko zastanowić nad kłopotami, które mogą wyniknąć przy modyfikacji czegoś tak delikatnego jak ludzka psychika. Publikacja skrajna w poglądach, ale jakże ciekawa!

Co trzeba zrobić, żeby wygrać omawianą książkę?

Wystarczy, że zapiszesz się do neurotykowego newslettera. Możesz to zrobić tutaj:

Co jakiś czas będę tą drogą rozsyłał ciekawostki psychologiczne, natomiast teraz samym zapisaniem się otrzymujesz szansę na zgarnięcie Przeciw Terapii. Adresy będę zbierał do końca tego miesiąca. Losowanie oraz określenie zwycięzcy odbędą się pierwszego września (01.09.2011) by umilić ludzkości pierwszy dzień zakończenia wakacji. Z osobą, która wygra, skontaktuję się za pomocą podanego przez nią e-maila.

Czyli w skrócie – jak zdobyć książkę?

 • Zapisać się do newslettera
 • Czekać na losowanie 01.09
 • Wygrać losowanie

Wystarczająco proste? :)

Zapraszam więc do uczestnictwa. Wiedzcie jednak, że jest to pierwszy z kilku konkursów, ponieważ paczka od Impulsu była większa, niż się spodziewałem… ;)

[EDIT]

Do chwili losowania na newsletter zapisało się 177 osób (wielkie dzięki wszystkim!). Została więc wylosowana liczba z przedziału od 1, do 177. Wygenerowana została losowa liczba 45, za którą krył się użytkownik… cloudlet3! Gratuluję wygranej!

A co do reszty – trzymajcie rękę na pulsie. Będzie więcej konkursów ;)

Strzałka do ikon

6 Odpowiedzi do : Książki za darmo!

 1. Hoko pisze:

  To nie konkurs, tylko loteria.

  Pozwolenie na urządzanie gier hazardowych jest?

 2. Jędrzej pisze:

  Wybiorę subiektywnie najlepszy wylosowany numer? ;)

 3. Anna pisze:

  A będzie kolejna edycja?
  Bo ten tytuł akurat posiadam…

 4. Jędrzej pisze:

  Będzie ;) Także proszę trzymać rękę na pulsie ;)

 5. Mateusz pisze:

  Super, świetny event! ;)

 6. Mati pisze:

  Planujesz powtórkę tego typu akcji? :)

Zostaw odpowiedź

Adres nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone *

*

Możesz użyć poniższych znaczników: HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>